absurdy sądowe, petycja, zapożyczone

Sądy w Polsce łamią konstytucję ! PODPISZ APEL !

Fundacja Court Watch Polska – jest pozarządową, niezależny organizacją specjalizującą się w działalności edukacyjnej, analitycznej i naukowej w dziedzinie prawa, praworządności, wymiaru sprawiedliwości i poprawy świadomości prawnej społeczeństwa. Z inicjatywy Fundacji powstał projekt wokandaobywatelska.pl , mający na celu propagowanie idei monitorowania działalności sądów poprzez sieć wolontariuszy.

Fundacja od ponad roku walczy o przestrzeganie prawa do jawności rozpraw sądowych. To prawo zagwarantowane w Konstytucji RP. Tymczasem – jak podaje Fundacja na swojej stronie – Minister Sprawiedliwości oraz Stowarzyszenie Sędziów Justitia wydali zalecenia by uniemożliwić obywatelom udziału w rozprawach jawnych, naruszając konstytucyjne prawo do jawności rozpraw.

Art.  45.  [Prawo do sądu]

1. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.

Konstytucja RP.

Podpisz APEL !

Fundacja skierowała do Ministerstwa Sprawiedliwości oraz do Stowarzyszenia „Iustitia” apel o wycofanie się z zaleceń ograniczających jawność.

3 thoughts on “Sądy w Polsce łamią konstytucję ! PODPISZ APEL !

  1. Ta cała Justitią i ta paranoja, którą próbują przeforsować dowodzi jakiej „klasy” sędziowie się w niej skupili. Jak trzeba to drą mordy „konstytucja !” a teraz tkonstytucję mają w dupie !
    Tylko im w to graj, żeby obywatele nie wiedzieli co się dzieje za zamkniętymi drzwiami sali sądowej !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.