kasta.news, korupcja, prokuratura

Szef prokuratury rejonowej w Pyrzycach Mirosław Sykucki, skazany na 3,5 roku bezwzględnego więzienia wyszedł na przerwę w odbywanu kary.

Mirosław Sykucki
Były prokurator Mirosław Sykucki podczas ogłaszania wyroku (fot. Radio Szczecin)

Mirosław Sykucki, był prokuratorem rejonowym w Pyrzycach przez 20 lat. Jest osobą powszechnie znieznawidzoną ze względu na prześladowanie i niszczenie mieszkańców Pyrzyc i całego Powiatu Pyrzyckiego. Sykucki okazał się także złodziejem, oszustem i łapówkarzem.

Mirosław Sykucki został skazany za to, że w 2010 roku przyjął od mieszkanki Pyrzyc 42 tysiące złotych i złotą biżuterię. Miał za to wydobyć z aresztu jej syna, który przebywał w areszcie w związku z rozbojem. Mężczyzna nie wydobył syna z aresztu, a pieniądze wziął. Kobieta złożyła na niego donos do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Po śledztwie Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, sprawa trafiła do sądu i w kwietniu ubiegłego roku prokurator został skazany na trzy lata bezwzględnej odsiadki w więzieniu.

Sędzia Piotr Pałczak tak uzasadniał wyrok.
– Przez takie właśnie osoby, pełniące funkcje publiczne, jak oskarżony, obywatele tracą zaufanie do organów państwowych. Kładzie się to cieniem na cały wymiar sprawiedliwości. Przez takich, jak oskarżony rodzi się społeczne przekonanie, że wszystko w naszym państwie, łącznie z wyrokiem w sądzie można kupić albo załatwić przez znajomości – podsumował Pałczak.

Mirosław Sykucki domagał się odroczenia kary ze względu na zły stan zdrowie. Przeszedł zawał i ma wszczepione by-passy. Mimo prawomocnego wyroku przebywał na wolności. Zaledwie po roku odsiadki absolutnie nadzwyczajna kasta rzuciła sowjemu człowiekowi koło ratunkowe. Prokurator-bandyta jest już na wolności.

Jeden komentarz do “Szef prokuratury rejonowej w Pyrzycach Mirosław Sykucki, skazany na 3,5 roku bezwzględnego więzienia wyszedł na przerwę w odbywanu kary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *