kasta.news

Adwokat Szymon Matusiak ze Szczecina przegrał sprawę karną, którą wytoczył… własnemu klientowi

Kiedy wybieramy się do adwokata, znaczy się że sprawa jest poważna. Staramy się wybrać kogoś z polecania i godnego zaufania. Kogoś kto ma szansę wygrać naszą sprawę. A co w sytuacji kiedy w sprawę zaangażowany jest adwokat – jest stroną sprawy i ma czterech pełnomocników ? Czy to znaczy że już jesteśmy skazani na przegraną ?

Zacznijmy jednak od początku. Jest rok 2015 w Kurierze Szczecińskim ukazuje się krytyczny materiał prasowy o adwokacie Szymonie Matusiaku ze Szczecina. W materiale padają mocne zarzuty pod adresem prawnika, iż działał na szkodę swoich klientów oraz na szkodę jednej ze spółek.

Materiał bardzo nie spodobał się mecenasowi Matusiakowi, jednak zwlekał on z wstąpieniem na drogę sądową prawie rok czasu. Co jednak ciekawe nigdy nie domagał się sprostowania rzekomo nieprawdziwych informacji od redakcji, wydawcy czy autorki tekstu jaki ukazał się w Kurierze Szczecińskim, ale swoje oskarżenia skierował przeciwko rzekomemu informatorowi dziennikarzy. Adwokat Szymon Matusiak uzbrojony w czwórkę pełnomocników: adwokata Mikołaja Fiodorowa, adwokat Annę Negowską, adwokata Macieja Robaszko i adwokata Kacpra Stukana – rozpoczął swój bój sądowy.

Przebieg rozprawy jednak był inny od oczekiwań urażonego adwokata. Sprawa nie okazała się tak oczywista jak starał się to przedstawiać Szymon Matusiak. To tego jego pełnomocnicy zachowywali się dość niefrasobliwie. Na przykład kiedy sąd namawiał strony do ugody, ci tygodniami milczeli, byli słabo przygotowania, sąd musiał im udostępniać swoje akta aby mogli odczytać swoje pisma. Sprawa trwała aż ponad 6 lat przechodząc przez wszystkie instancje Sąd Rejonowy, Sąd Okręgowy a także Sąd Najwyższy. W sumie kilkanaście rozpraw i wyrok kończący sprawę. Wyrok który był dla adwokata Szymona Matusiaka wielkim rozczarowaniem.

Po sześciu latach procesu sąd wyjaśnił, że adwokat Szymon Matusiak nie ma racji i oskarżona przez niego osoba nie może być w żaden sposób ukarana. Próbowaliśmy się skontaktować z adwokatem ale w sms-ie przesłanym do naszej redakcji „zakazał nam publikacji na swój temat„. Próbowaliśmy także kontaktować się z kancelarią, która go reprezentowała – jednak także bez skutku.

Jaki morał nasuwa się tej sprawy. Ano taki, iż nawet pięciu adwokatów ze Szczecina (adwokat Szymon Matusiak, adwokat Mikołaj Fiodorow, adwokat Anna Negowska, adwokat Maciej Robaszko, adwokat Kacper Stukan) nie dało rady wygrać sprawy, sprawy adwokata przeciwko zwykłemu człowiekowi, który został przez nich oskarżony.

3 komentarzy dla “Adwokat Szymon Matusiak ze Szczecina przegrał sprawę karną, którą wytoczył… własnemu klientowi

  1. Z tego co się orientuję z różnych źródeł, sprawa została zakończona umorzeniem z uwagi na przedawnienie karalności, ponieważ oskarżony robił wszystko, żeby przedłużyć proces, z samego orzeczenia wynika, że jednak doszło do zniesławienia adw. Szymona Matusiaka a sam oskarżony nigdy nie był klientem jego kancelarii.

  2. Głośna sprawa w Szczecinie na której adwokat Matusiak poległ w całości i do tego się skompromitował. Chodziło o wyzwiska jak rzucał na swoim FB a były to kawały tego typu – Czym się różni jazda na motocyklu od lizania cipki? Niczym bo chwila nie uwagi a ląduje się w rowie. To właśnie poziom tego błazna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *